Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Ava Başlıyorum

Üye
    K.Tarihi
    Feb 2019
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 Mesajına 0 Teşekkür aldı.

Ava Başlıyorum

Cümleten selamın aleyküm.İsmim Ekrem, 29 yaşındayım.Bu zamana kadar sayılı kez ava gitmişliğim var.Ama hep bir tüfek alıp ava başlamak istemişimdir.Bu hayalime bugün yeni bir süperpoze alarak başladım .Bi akrabamın tavsiyesi üzerine Akdaş ın İngiltere'ye üretmiş olduğu Webley&Scott 912k 66 cm. Valment namlu tüfegini tercih ettim.İnsallah sezona kadar avcılık belgelerimide tamamlayıp nasipse sezon açılınca ava başlamayı düşünüyorum.Sizlerdende ekipmanlar, kıyafetler ve av için gerekli malzeme tavsiyelerini bekliyorum.av için şuanda sadece tüfeğim mevcut

Tüm forumdan rastgele konular:

• » İspirto Ocakları
    • » fuardan kareler
    • » Av kopegi ariyorum
    • » Camo Gun Wrap kullanan var mı?
    • » HOWARD LEIGHT IMPACT SPORT
    • » 24 gm Saçma Dolumu
    • » Kaz avı Profesyonelce Böyle yapılır...
    • » Sterling 21 gr 9no
    • » su
    • » avda görünmeyen tehlike . . .

Aynı kategoriden rastgele konular:

• » Avlak Foruma Hoş Geldiniz Sayın MK2
    • » foruma hoş geldiniz sayın AyberkHalac
    • » Avlak Foruma Hoş Geldiniz Sayın neruda71
    • » Avlak Foruma Hoş Geldiniz Sayın sefa06
    • » Avlak Foruma Hoş Geldiniz Sayın...
    • » Avlak Foruma Hoş Geldiniz Sayın...
    • » Selamlar
    • » Avlak Foruma Hoş Geldiniz Sayın kepenekx
    • » Avlak Foruma Hoş Geldiniz Sayın ArifD
    • » istanbuldan selamlar

Administrator Şahin Biten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi
    Sep 2016
    Ettiği Teşekkür
    0
    Alıntı Researcher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten selamın aleyküm.İsmim Ekrem, 29 yaşındayım.Bu zamana kadar sayılı kez ava gitmişliğim var.Ama hep bir tüfek alıp ava başlamak istemişimdir.Bu hayalime bugün yeni bir süperpoze alarak başladım .Bi akrabamın tavsiyesi üzerine Akdaş ın İngiltere'ye üretmiş olduğu Webley&Scott 912k 66 cm. Valment namlu tüfegini tercih ettim.İnsallah sezona kadar avcılık belgelerimide tamamlayıp nasipse sezon açılınca ava başlamayı düşünüyorum.Sizlerdende ekipmanlar, kıyafetler ve av için gerekli malzeme tavsiyelerini bekliyorum.av için şuanda sadece tüfeğim mevcut
    Aleyküm Selam.. Aramıza hoşgeldin Ekrem kardeşim. Ne tür bir av yapmak istediğini bilmiyorum ama ( domuz , ördek , keklik , tavşan vs.) Süper Poze güzel bir tercih..Hayırlı olsun diyelim.. Allah güle güle kullanmayı nasip etsin..Yapacağın avın türüne göre zamanla techizat ve mühimmat konusunda tavsiyelerde bulunmaya çalışırız elimizden geldiğince.. Fişek ve şok konusu biraz göreceli tüfekten tüfeğe , meradan meraya ve mevsime göre değişiyor.. değişik gramaj ve markalarda 5er 10ar fişek alıp deneme yanılma yoluyla tüfeğin sevdiği fişek mutlaka bulunur..Zaman ve masraf gerektirir biraz.. Buralardayız yardımcı oluruz.. Keyifli forumlar.
    Muğla 1975

Üye Kazım Erol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi
    Feb 2019
    Ettiği Teşekkür
    0
    Hayırlı olsun hoşgeldiniz aramıza.

GM6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    1980 Kütahya / Merkez

Üye
    K.Tarihi
    Feb 2019
    Ettiği Teşekkür
    0
    Teşekkürler Şahin Biten, Kazım Erol.

Üye
    K.Tarihi
    Mar 2019
    Ettiği Teşekkür
    0
    Ekrem kardeşim hayırlı olsun bende senin gibi inşallah bu sezon tüm evrak ve nasip olursa setter cinsi alacağim köpeğim ile Kocaeli de ava başlayacağım.

Administrator Cüneyt ESMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi
    Dec 2016
    Ettiği Teşekkür
    1
    Camiaya taze kan gelmiş Hayırlısı olsun İNŞALLAH. Merak ettiğin herşey için ilgili bölümlere başlık açabilirsin. Bu arada tüfeğin hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanman dileğiyle. Tekrardan hoşgeldin. Keyifli paylaşımlar.
    Cüneyt ESMER 1984
    Lütfen Profil ayarlarınızdan imza bölümüne doğum yılınızı ve ikamet ettiğiniz şehri yazınız.
    Çerkezköy / TEKİRDAĞ

Moderator
    K.Tarihi
    Aug 2016
    Ettiği Teşekkür
    0
    Hayırlı olsun araştırmacı kardeşim. Google da öyle yazıyordu. Tüfeğin güzel ama hafif avların tüfeği yani keklik çulluk tavşan bile olur ilerde ördek kaz yada domuz avı için başka tüfeklerde edinirsin eminim. Bence yeni başlayan arkadaşlar önce iyi bir av grubu bulmalı malum av hayvanı öyle ortalarda dolanmıyor mera araştırmak bulmak bilmek lazım. Üveyik nerden geçit yapar yada hangi merada tavşan olur hangi ormanda çalıya dikene düşmeden çulluk aranır gibi.

Üye
    K.Tarihi
    Feb 2019
    Ettiği Teşekkür
    0
    Teşekkür ederim Ertan Erkan ve Cüneyt Esmer.

Üye
    K.Tarihi
    Feb 2019
    Ettiği Teşekkür
    0
    Alıntı Gürsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun araştırmacı kardeşim. Google da öyle yazıyordu. Tüfeğin güzel ama hafif avların tüfeği yani keklik çulluk tavşan bile olur ilerde ördek kaz yada domuz avı için başka tüfeklerde edinirsin eminim. Bence yeni başlayan arkadaşlar önce iyi bir av grubu bulmalı malum av hayvanı öyle ortalarda dolanmıyor mera araştırmak bulmak bilmek lazım. Üveyik nerden geçit yapar yada hangi merada tavşan olur hangi ormanda çalıya dikene düşmeden çulluk aranır gibi.
    Evet Gürsel Bey, araştırmalarım sayesinde güzel bir tüfek edindiğimi düşünüyorum.Zaten tüfeğimi başlangıç olarak bıldırcın, keklik ve tavşan gibi avlarda kullanmayı düşünüyorum.Domuz ya da ördek için süperpoze mantıklı gelmiyor o yüzden ilerleyen zamanda o avlara gitme ihtiyacı duyarsam 71 namlu bir otomatik tüfek alırım diye düşünüyorum, bu da araştırmalarım arasında )
    Mesaj Researcher tarafından (03-14-2019 Saat 06:24 PM ) değiştirilmiştir.

Moderator
    K.Tarihi
    Aug 2016
    Ettiği Teşekkür
    0
    Evet Gürsel Bey, araştırmalarım sayesinde güzel bir tüfek edindiğimi düşünüyorum.Zaten tüfeğimi başlangıç olarak bıldırcın, keklik ve tavşan gibi avlarda kullanmayı düşünüyorum.Domuz ya da ördek için süperpoze mantıklı gelmiyor o yüzden ilerleyen zamanda o avlara gitme ihtiyacı duyarsam 71 namlu bir otomatik tüfek alırım diye düşünüyorum, bu da araştırmalarım arasında )
    Bencede çok iyi yapmışsınız emin olun av ve atış tüfekleri hakkında çok mahdut bilgiyle av yapmaya çalışan bir camiaya hoş geldiniz. Bu arada Wembley&scott Akdaş'ın değil Akus Silah Sanayinin bir tüfeğidir. Bende Akdaş var oda güzel tüfektir tabi. Zamanında Huğlu Kooparatifi 12 usta kurmuş bu ustalardan bir tanesi Sadık Aktaş dır. Sadık usta Huğlu kooparatifden ayrılıp önce Akus Silahı kurmuştur daha sonda Akus'u satıp Akdaş silahı kurmuştur. O yüzden teknik olarak tüfekleri arasında pek de fark yok. Huğluda var gerçi oda hepsinin pabucunu dama atar çok 50 mt'den 5 şok Lambro %40 fazla açılan çulluk fişeğiyle Çulluk Bıldırcın indirmişliğim vardır. Ben sabahları ava giderken bakarım sol şeridi Offroad cular kampçılar ve Bisikletini arabanın arkasına bağlamış olan doğa severler orta şeridi Avcılar Sağ şeridi karavancılar kullanır hepimizde doğayı sevdiğimiz için sabahın o saatinde yollara düşeriz. Doğa seven insandan daha güzel insan varmı tekrar hoş gelmişsin aramıza.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)