Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Avına gitmek istediğiniz ama imkan bulamadığınız av(lar) nedir?

Üye
    K.Tarihi
    Mar 2017
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 Mesajına 0 Teşekkür aldı.

Question Avına gitmek istediğiniz ama imkan bulamadığınız av(lar) nedir?

Şimdi aklıma gelenler: Hindi, ada tavşanı, kırmızı ayaklı keklik, orman tavuğu, bob white bıldırcın. Aslında orman tavuğu tam karşılığı sayılmaz. Amerika, İngiltere ve belki İspanya gibi ülkelerde çeşitli türleri ve yaşayış alanları olan ve onların "grouse" dedikleri kuşlar. Her türü keklikten iridir.

Diyeceksiniz hadi ada tavşanı neyse Diğerleri ne iş? Neden olmasın ki? Hindi neden sedece Amerika'da olsun? Kırmızı ayaklı keklik İspanya, Portekiz gibi yerlerde varken neden bizde olmasın? orman tavukları da, öbür bıldırcın da... neden olmasın? Sülün var ya, ana vatanı Doğu Asya'dır. Çin falan... Fakat ülkemizde var, Amerika'da var, Avrupa'da var. Çin nere, bura nere?? Kınalı keklikler, çil keklikler Amerika'ya Avupa'dan, ülkemizden ve daha daha doğudan götürülmüşler.

Galiba ulaşılamayan kuş daha büyük oluyor

Bunları avlayamadıksa hayallerimizi de satmadık ya. ( Erdal Tosun'u rahmetle anıyorum. )

Tüm forumdan rastgele konular:

• » Reklam arası bitti..Kaldığımız yerden...
    • » ördek sezon açılışı 15 112016 .
    • » Monte Carlo Çifte
    • » İzmir'den selamlar
    • » Avrupa Fişeklerin Hangileri Türkiye'de...
    • » Tek Kurşun Kaç Metrede Ne Kadar Düşüş...
    • » Tek Kurşun Hız Ölçümleri
    • » Muğla çevresi av arkadaşı
    • » Günün bıldırcınları...
    • » Merhaba arkadaşlar.

Aynı kategoriden rastgele konular:

• » AV yapılan yer sorunu
    • » DKMP' dan Sibirya kazı operasyonu :)
    • » En sakar avcı kim?
    • » Av bayi acma
    • » Av sezonu nezaman açılacak?
    • » Akşam akşam değişiklik olsun
    • » Şampiyon Fenerbahçe
    • » Avcı karikatürleri
    • » Av İle İlgili Komik Karikatürler
    • » Yaban storeden işçisine darb
    Vedat Demir

Uzman Üye Yusuf SAĞLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi
    May 2016
    Ettiği Teşekkür
    0
    Aslında yapmak istediğim tüm avları yaptım sayılır . İmkan olsaydı amerikalı ördek avcıları gibi av yapmak isterdim sürekli . Göle gidiyorsun , varmı yokmu , uçacakmı uçmayacakmı derdi yok . Banko av . Hani öyle onlarca yüzlercede vurmak gibi bi derdimiz yok . Uçsun , fişek atalım , 3 5 te vuralım kafii .

Başka , ne yalan konuşayım , şu avıda yapayım diye hiç düşünmedim . Aklımız sürekli ördek düşündüğünden fırsat kalmıyor galiba .
    samsun 1975
    körler ülkesinde tek gözü olan kraldır ............................. en tehlikeli yaratıklar , koyun postu giymiş çakallardır . . .
    Skb 3000 yarı oto - gardone horozlu çifte - huğlu 104a - büyük huğlu conkuest yarı oto - kral poze - android magnum 9 + 1 yarı oto .

Üye
    K.Tarihi
    Mar 2017
    Ettiği Teşekkür
    0
    Evet öyle. Tabi benim de sapanlarım olmuştu ama akıbetleri meçhul. Fakat son anda kafam çalışınca satmaktan vazgeçtiğim tek kırmamı anılarıma eşlik etmiş sapanımın yerine sayabilirim.
    Vedat Demir

Üye
    K.Tarihi
    Mar 2017
    Ettiği Teşekkür
    0
    Alıntı Yusuf SAĞLAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında yapmak istediğim tüm avları yaptım sayılır . İmkan olsaydı amerikalı ördek avcıları gibi av yapmak isterdim sürekli . Göle gidiyorsun , varmı yokmu , uçacakmı uçmayacakmı derdi yok . Banko av . Hani öyle onlarca yüzlercede vurmak gibi bi derdimiz yok . Uçsun , fişek atalım , 3 5 te vuralım kafii .

Başka , ne yalan konuşayım , şu avıda yapayım diye hiç düşünmedim . Aklımız sürekli ördek düşündüğünden fırsat kalmıyor galiba .
    Elbette. Çok iyi anlıyorum, ben de isterdim ama maksat çok vurmak değil. Çoklarsa ileride de hem ben, hem sonrakiler onları uçarken izleyebileceğiz (2-3 avlasak süper) demektir. Hepsi o.

Da, demek istediğim şu saydıklarımdan birer ikişer avlayabilseydim gibi değil. Bu saydıklarım her zaman etrafta olsalar. Biri olmasa bile öteki olsa. Vururuz vuramayız ama değişik bir av, mera için bahane olurdu.

Bomboş avsız araziler çok fazla. Av olmadan ne için gideyim, olmaz o. Fakat oralarda bu farklı hayvanlar olabilirdi. Falan da filan işte.

Bir an çağrışım yaptı. Fethiye'de "kahve" çekirdeği ağaçlarının bir süre yetiştirildiğini duymuş muydunuz? M.K. Atatürk'ün yönlendirmesiyle böyle bir üretime başlanmış ama sonrasını bilmiyorum. Arabistan'ın kahve çekirdeği ağacı... Fethiye...
    Saygılar
    Vedat Demir

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)