Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yeni 2 numara şoku deneyelim dedik :)

Administrator Cüneyt ESMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi
    Dec 2016
    Ettiği Teşekkür
    7
    5 Mesajına 5 Teşekkür aldı.

Yeni 2 numara şoku deneyelim dedik :)

IMG_2056.jpg

Özkursan Turna 29gr tek kurşununu Murat AKCEVİZ abim ile denedik. 66cm crio comfort model tüfek ile 45 metre ayakta desteksiz ortalama 5 saniye süre içinde yapılan seri atış sonucu. Bu seferki fişekleri harika olmuş...

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tüm forumdan rastgele konular:

• » karatavuk bozlak :)
    • » Av raporu 22
    • » Cansınız TÜRKİYEM
    • » Araçla intikal ve müdahale
    • » Lee Barut ölçeği
    • » Av 7 gün olacakmış
    • » Güneşi gören gitmiş .
    • » Genel yorumlar standardını koruyan...
    • » BPS 34 GR
    • » Kekliklerim

Aynı kategoriden rastgele konular:

• » Capitol gazlı sistem grupman denemesi
    • » Hindi şoku hk.
    • » HUĞLU RENOVA GRUPMAN TEST ATIŞLARIMIZ ...
    • » Şokların delicilik verileri . . .
    • » Otomatik Pattern Analiz Modülü
    • » BPS 34 GR ŞOKLARA GÖRE DAĞILIM...
    • » 40 metre 1 şok delicilik testi .
    • » torun mod207 grupman denemesi
    • » FİŞEK HIZI VE MAXIMUM MENZİL ARASINDAKİ...
    • » BILDIRCIN FİŞEĞİ
    Cüneyt ESMER 1984
    Lütfen Profil ayarlarınızdan imza bölümüne doğum yılınızı ve ikamet ettiğiniz şehri yazınız.
    Çerkezköy / TEKİRDAĞ

Administrator Şahin Biten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi
    Sep 2016
    Ettiği Teşekkür
    16
    0 Mesajına 0 Teşekkür aldı.
    Saçma dağılımı ve grupman çok güzel..Boş bir tenekede penetrasyon testi yap bakalım birde..Özkursanın kurşunu baya iyiymiş 100 metrede denemek lazım birde..sağa sola alta üste çekme yapıyor mu merak ettim.
    Muğla 1975

K.Tarihi
    Dec 2016
    Ettiği Teşekkür
    7
    Alıntı Şahin Biten Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçma dağılımı ve grupman çok güzel..Boş bir tenekede penetrasyon testi yap bakalım birde..Özkursanın kurşunu baya iyiymiş 100 metrede denemek lazım birde..sağa sola alta üste çekme yapıyor mu merak ettim.
    100 metrede denemedik ama Kurşunun Fikir babası Sn. Yusuf TURNA olunca 50-70m mesafelerde iyi bir atıcının elinde aynı delikten geçeceğine inanıyorum.
    Cüneyt ESMER 1984
    Lütfen Profil ayarlarınızdan imza bölümüne doğum yılınızı ve ikamet ettiğiniz şehri yazınız.
    Çerkezköy / TEKİRDAĞ

K.Tarihi
    Dec 2016
    Ettiği Teşekkür
    7
    Alıntı Şahin Biten Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En iyi grupmanı bence patchiness 6 veren atışta yapmış tüfek. Ben daireyi aslında saçma yoğunluğuna göre sola çizseydim patchines 1 çıkacaktı büyük ihtimal. Grupman verimliliği %90 Dağılım oranı da Mükemmel çıkacaktı.
    Cüneyt ESMER 1984
    Çerkezköy / TEKİRDAĞ

Administrator Ahmet Özalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi
    Apr 2017
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 Mesajına 3 Teşekkür aldı.
    Cüneyt Kardeşim, benim bu işte akıl erdiremediğim bir şey var. Saçma grupmanını görmek için atış yapıldıktan sonra saçmaların en yoğun olduğu bölge merkez kabul edilerek 30 inç bir daire çiziliyor. Bana göre önceden çizilmiş dairenin ortasına yapılan atışı değerlendirmek daha doğru geliyor. Tüfeğin 35-40-50 vs belli mesafeye sıfırlanmış olduğunu ve alt/üst veya sağ/sol atma gibi bir sorunu olmadığını kabul edersek, dairenin de çizili olması daha mantıklı geliyor. Yani eğer tüfekte sorun varsa bem olsam önce bunu gideririm sonra pattern bakarım? Tabi saçma işinden anlamadığım için saçmalıyor olabilirim Ama tek kurşun atışı 5 sn.de çok başarılı, tebrikler.
    Saygılar
    "Daim cenge hazır ol; istersen sulh-ü salah"

Ahmet Özalp, 1952 ANKARA
    Beretta 1301 T

K.Tarihi
    Dec 2016
    Ettiği Teşekkür
    7
    Alıntı Ahmet Özalp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cüneyt Kardeşim, benim bu işte akıl erdiremediğim bir şey var. Saçma grupmanını görmek için atış yapıldıktan sonra saçmaların en yoğun olduğu bölge merkez kabul edilerek 30 inç bir daire çiziliyor. Bana göre önceden çizilmiş dairenin ortasına yapılan atışı değerlendirmek daha doğru geliyor. Tüfeğin 35-40-50 vs belli mesafeye sıfırlanmış olduğunu ve alt/üst veya sağ/sol atma gibi bir sorunu olmadığını kabul edersek, dairenin de çizili olması daha mantıklı geliyor. Yani eğer tüfekte sorun varsa bem olsam önce bunu gideririm sonra pattern bakarım? Tabi saçma işinden anlamadığım için saçmalıyor olabilirim Ama tek kurşun atışı 5 sn.de çok başarılı, tebrikler.
    Saygılar
    Ayakta desteksiz atış yapılınca ufakta olsa el titremesi, hedef dışında tetik düşürme oluyor. Bu sebeple Atış sehpası ile atış yapılırsa dediğin gibi daha iyi olur abi. Ancak Senin de bahsettiğin gibi tüfekte bir sorun olmamalı. Gerçi ben devamlı sehpa kullanırım ama Murat abim biraz daha tez canlı...
    Cüneyt ESMER 1984
    Çerkezköy / TEKİRDAĞ

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)