Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: çulluk fişekleri deneme atişlari

Moderator
    K.Tarihi
    Aug 2016
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 Mesajına 5 Teşekkür aldı.

çulluk fişekleri deneme atişlari

Bu sene Çulluk ve Bıldırcın avı başlamadan hem bıldırcın avında hemde Çulluk avlarında kullanmayı düşündüğüm fişek ve tüfeklerle elimdeki çeşitli Çulluk özel fişekleriyle ve bıldırcın fişekleriyle deneme atışları yapıp en azından ustalarımız kadar olmasada bu nadide av hayvanlarını ormanlarda ve meralarda denk getirebildiğimiz zamanlarda avlayabilir olmak istedik. Bu atış denemeleri sırasında Murat Ay Sili abimiz ve Göksal kardeşimizde bana eşlik ettiler. Videolarda sonuçlar net olarak gözükmese de önümüze çıkan sonuç şu oldu. Bir defa 35 mt den Bıldırcın vurmak bi mucize yaratmaya benziyor. Ayrıca Lambro 32 gr 8-9 karışık Çulluk özel fişeği tapasının özelliğinden sebep saçmayı 35 mt de çok fazla dağıtıyor o yüzden 25 mt gibi mesafelerde 61 namlu süperpozemin üst yani ikinci patlayan gözüyle 4 şok ile atış yapmak daha doğru gibi bir sonuç çıktı.İlk attığımız alt gözde ise B&P gibi pahallı fişekler kadar dağılım gösteren Sterling Çulluk özel fişeğini 5 şok ile kullanmanın daha uygun ve hesaplı olacağına karar verdik. Önce Alt sonra üst namlu ateşlememizin sebebi ise alt namlu daha az şahlanmaya sebep olduğu için hedefi namludan kaçırmamış olmak amacıyladır. Zaten eski tüfeklerdede alt göz 3 şok üst göz 1 şok olmasının sebebi de budur. Çekimleri bu yıl avlarda kullanmak için aldığım sony hdr az1 kafa kamerasıyla yaptım ama gende saçma deliklerini tam olarak göstermedi. Bu atışlarda beni en çok hayal kırıklığına uğratan fişek Mirage dır. Sebebi Mirage fişeğininde tapası özel ve saçmayı dağıtacak şekilde dizayn edildiği halde bizim yerli Jet fişeğimiz kadar ancak saçma dağılımı gösterdi. Yani bizim yerli fişeklerde öyle yabana atılır dağılımlar göstermediler Sterlingin kovanlarının plastiği her ne kadar ince ve kalitesiz olsada saçma dağılımı beni etkiliycek kadar iyiydi.Deneme için atış yaptığım fişekler Meca 32 gr , Jet Çulluk Özel Fişeği ,Lambro 32 gr Çulluk Özel fişeği , Lambro 34 gr Çulluk Özel fişeği ,Sterling Çulluk Özel fişeği ,Mirage Çulluk özel fişeği,B&P Çulluk Özel fişeği

Envanterde bulunan tüfeklerimde ise şu an için bir değişiklik oldu Ata Neo 12 71 namlu tüfeğimi çok kıymetli bir abime hediye ederek kendime Armsan Phanome 71-61 bantlı namlu kombo bir tüfek aldım.

Tüm forumdan rastgele konular:

• » Şifre Yenileme Sorunu.
    • » Namlu içi karıncalanma oluşmuş nasıl...
    • » Satılık 3M PELTOR OPTIME III Atış...
    • » KENDI EL YAPIMIM OLAN FISEK SANDIĞIM...
    • » Bildircin firtinasi
    • » Avcılığa zarar veren etkenler 2
    • » Yarı otomatik av tüfeği marka tavsiyesi
    • » 3' ünün arasında kararsız kaldım Yardım
    • » Av tüfeğini araçta taşıma
    • » samsun çarşamba havaalanı uçuşlara...

Aynı kategoriden rastgele konular:

• » Fişek Yatağı Basıncı
    • » çulluk fişekleri deneme atişlari
    • » Tek Kurşun Hız Ölçümleri 2
    • » KRONOGRAF-Mermi Hızı Ölçümünde...
    • » SEZON AÇILIŞI FİŞEK DEĞERLENDİRMESİ
    • » Tek Kurşun Hız Ölçümleri

Uzman Üye Yusuf SAĞLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi
    May 2016
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 Mesajına 0 Teşekkür aldı.
    Jet jete bağlamış gürsel abi . Sterling güzel fişekler yapıyor son zamanlarda . Lambro piyasada yok , olsa bile çok duygusal . Denemişken birde titanoyu deneseydin ! Titano hepsinin pabucunu dama atar bence . Mesaffe uzadıkça , bu tür parlama avı için üretilen fişekler , çok yaralı gönderiyor . 30 35 ten sonraları yok . Bıldırcında bile . Ama yakın mesafelerde 10 numara fişekler . Emek ve paylasım için teşekkürler . Ha bu arada bp ye 50 sterlinge 30 dedin ya abi , inan yüreklerimize su serptin
    samsun 1975
    körler ülkesinde tek gözü olan kraldır ............................. en tehlikeli yaratıklar , koyun postu giymiş çakallardır . . .
    Skb 3000 yarı oto - gardone horozlu çifte - huğlu 104a - büyük huğlu conkuest yarı oto - kral poze - android magnum 9 + 1 yarı oto .

Administrator Cüneyt ESMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi
    Dec 2016
    Ettiği Teşekkür
    7
    5 Mesajına 5 Teşekkür aldı.
    Sterling gerçekten iyi fişekler yapıyor. Bu sene jet 34gram 5 numara atma fırsatım oldu. Bps ' den daha yumuşak patlıyor ve grupman dağılımı hemen hemen ayn. Bence de her sene muhakkak aynı marka fişekler tekrar denenmeli...
    Fişeklerin hepsini atmadınız değil mi abi
    Cüneyt ESMER 1984
    Lütfen Profil ayarlarınızdan imza bölümüne doğum yılınızı ve ikamet ettiğiniz şehri yazınız.
    Çerkezköy / TEKİRDAĞ

Moderator
    K.Tarihi
    Aug 2016
    Ettiği Teşekkür
    0
    Alıntı Cüneyt ESMER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sterling gerçekten iyi fişekler yapıyor. Bu sene jet 34gram 5 numara atma fırsatım oldu. Bps ' den daha yumuşak patlıyor ve grupman dağılımı hemen hemen ayn. Bence de her sene muhakkak aynı marka fişekler tekrar denenmeli...
    Fişeklerin hepsini atmadınız değil mi abi
    Evet attık zaten poligon bizim oraya gidince trap makinasını kurup birazda trap atıyoruz . Bu arada kısmetse yeni bir poligon yeri devralıyoruz Orman Bakanlığından 300 dönüm civarı orayı daha profesyonel dizayn edicem.

Administrator Cüneyt ESMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi
    Dec 2016
    Ettiği Teşekkür
    7
    5 Mesajına 5 Teşekkür aldı.
    Alıntı Gürsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet attık zaten poligon bizim oraya gidince trap makinasını kurup birazda trap atıyoruz . Bu arada kısmetse yeni bir poligon yeri devralıyoruz Orman Bakanlığından 300 dönüm civarı orayı daha profesyonel dizayn edicem.
    Hadi hayırlısı olsun abi. Bu sene gelemedim ama önümüzdeki sene atışlara bende katılacağım inşallah...
    Cüneyt ESMER 1984
    Lütfen Profil ayarlarınızdan imza bölümüne doğum yılınızı ve ikamet ettiğiniz şehri yazınız.
    Çerkezköy / TEKİRDAĞ

Moderator
    K.Tarihi
    Aug 2016
    Ettiği Teşekkür
    0
    Alıntı Cüneyt ESMER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi hayırlısı olsun abi. Bu sene gelemedim ama önümüzdeki sene atışlara bende katılacağım inşallah...

Her zaman tüm avcı ve atıcı dostlarımızı bekleriz.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 3 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 3 misafir.)