Toplam 3 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 123
Toplam 24 sonuçtan 21 ile 24 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Sürdürebilir avcılık için temel eğitim

Uzman Üye Yusuf SAĞLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi
    May 2016

Ynt: Sürdürebilir avcılık için temel eğitim

yeni tarım alanları açmak için her yola baş vuruyor insan oğlu . . bataklıklar kurutuluyor , ormanlık alanlar kesiliyor , ıslah ediliyor ,

sulak alanlar , göller , akarsular turizme kazandırılıyor , ve buralarda barınabilmeleri için turistlere , barınaklar , yeme içme alanları , kafeler , lokantalar açılıyor , inşaa ediliyor . . hani nerde kaldı senin doğan , tabiatın . .

. . .

para için . sadece para . . doğayı , hayvanları , hayatı , yaşamı düşünen yok . . her şey para için . . . ve maalesefki
    , bu acımasızlığa , maalesefki her birey bilerek veya bilmeyerek çanak tutuyor , ortak oluyor . .

geleceğimizi kendi ellerimizle parçalıyoruz . . inşallah yanlış düşünen benimdir , doğa beni haksız çıkarır . . .
    samsun 1975
    körler ülkesinde tek gözü olan kraldır ............................. en tehlikeli yaratıklar , koyun postu giymiş çakallardır . . .
    Skb 3000 yarı oto - gardone horozlu çifte - huğlu 104a - büyük huğlu conkuest yarı oto - kral poze - android magnum 9 + 1 yarı oto .

Üye
    K.Tarihi
    May 2016

Alıntı Gürsel link=msg=25461 date=1497801268 Nickli Üyeden Alıntı
    Sayın Hunter 38 (gerçi gerçek adınızı kullansanız daha memnun olurum ama) kara avcılığı yapan bir avcı pardon bohçacı olarak ben bu kitabın olmasından yanayım fakat bu kitabın yol gösterici olduğunu düsünmüyorum. Bu kitaba göre benim gibi adamlar bohçacı sayılıyor. Bu arada ben kendini bohçacı diye tanıtan bir avcı abimizle görüsürken o bizim vahsi olduğumuzu savunuyordu. En azından biz kafesle yakalıyoruz tüfekle sizin gibi öldürmüyoruz diyordu. Neyse konumuza dönelim geçen aksam iftarda İstanbul Orman bölge Müdürü Sebahattin abiyle yemekteydik onada anlattım lÜlkemizde teypsiz bıldırcın avının neden yapılamıyacağını Siperde ördek avı yapmakla gümede ördek avı yapmanın hiç bir farkının olmadığını kanatlı yada motorlu mühre kurulabilen merada canlı mührenin neresinin etik anlayışı zorladığını hatta düdükle ördek çağırabiliyorsak neden teypde kullanmanın serbest bırakılması gerektiğini. Ve bu konularla ilgili bu maddelerin kutsal kitabın ayetleri olmadığının ve insan oğlu tarafından değisikliğe uğrayabilmesi gerektiğini felan. İşin sonu nereye varıyor biliyormusunuz kuşu ormanda köpek buluyor. Köpek olmadan biz bütün sezon gezsek ormanda 2 tane çulluk görürüz onuda vuramayız avcılıktan vaz geçeriz. Yani köpeğe kusu buldurmak esas etik değerleri yerle bir eden sey bu bence. Peki neden acayip gelmiyor biz avcılara o zaman bu durum çünkü kitap da yazmıyor. Biz avcıyız biz sağlık için spor yapmıyoruz tabiki de bizimde etik değerlerimiz var yavru yapacağı dönemde hayvanların neslini kurutmayalım yada nesli azalan ırkları koruyalım ama göçmen kuş avrupadan hatta rusyadan vurula vurula geliyor burdan afrikaya gidiyor sonra geri dönüyor. Bunu nasıl limitlendirebilirsin nasıl hangi gün geçeceğini yada yağmurla konacağını kestirebilirde kotalandırıp günlere ayırabilirsin. Bu avcılığın ruhuna ihanettir ya avcılığı yasaklasınlar yada doğal hayatı koruyoruz ayağına bizleri bohçacı diye katagorize etmesinler.Bu yıl gümede serbest oldu hadi bakalım gece bitane ormancı göreyim çeltik tarlalarında.Bende kitap yazıcam yakında avcılığa nasıl ihanet edilir olucak adıda. Bunu avcılığa değer vermeyen insanlar yapsa gene içim yanmıycak bide avcı olan arkadaşlardan destek geldimi dayanamıyorum lütfen paylaşımlarınızda avcılığa kurulan tuzaklara uyanık olalım.<
    Yerli hayvanları Tavsanı Kekliği artık herkes biliyor süneyle mücadele adı altında uçaklardan atılan ilaçlarla neslinin kurutulduğunu. Ve biz tavsan keklik vurduğumuz için bunları takip ediyoruz çakal tilki yılan böcek kurbağa fare hepsi hatta tarla kuşları hepsi toptan ölüyor bu ilaçlamalarla. Yoksa keklik vura vura bitermi. Hele tavşan.Yapmayın arkadaslar avcılığa zarar verdirtmeyelim selamlar.
    Haklısınız Gürsel bey. Adım Orhan yalnız kitabı sırf paylaşım olsun diye attım. Saygılar.
    1977/Kayseri

Moderator
    K.Tarihi
    Aug 2016

Alıntı Hunter38 link=msg=25472 date=1497874376 Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Gürsel link=msg=25461 date=1497801268 Nickli Üyeden Alıntı
    Sayın Hunter 38 (gerçi gerçek adınızı kullansanız daha memnun olurum ama) kara avcılığı yapan bir avcı pardon bohçacı olarak ben bu kitabın olmasından yanayım fakat bu kitabın yol gösterici olduğunu düsünmüyorum. Bu kitaba göre benim gibi adamlar bohçacı sayılıyor. Bu arada ben kendini bohçacı diye tanıtan bir avcı abimizle görüsürken o bizim vahsi olduğumuzu savunuyordu. En azından biz kafesle yakalıyoruz tüfekle sizin gibi öldürmüyoruz diyordu. Neyse konumuza dönelim geçen aksam iftarda İstanbul Orman bölge Müdürü Sebahattin abiyle yemekteydik onada anlattım lÜlkemizde teypsiz bıldırcın avının neden yapılamıyacağını Siperde ördek avı yapmakla gümede ördek avı yapmanın hiç bir farkının olmadığını kanatlı yada motorlu mühre kurulabilen merada canlı mührenin neresinin etik anlayışı zorladığını hatta düdükle ördek çağırabiliyorsak neden teypde kullanmanın serbest bırakılması gerektiğini. Ve bu konularla ilgili bu maddelerin kutsal kitabın ayetleri olmadığının ve insan oğlu tarafından değisikliğe uğrayabilmesi gerektiğini felan. İşin sonu nereye varıyor biliyormusunuz kuşu ormanda köpek buluyor. Köpek olmadan biz bütün sezon gezsek ormanda 2 tane çulluk görürüz onuda vuramayız avcılıktan vaz geçeriz. Yani köpeğe kusu buldurmak esas etik değerleri yerle bir eden sey bu bence. Peki neden acayip gelmiyor biz avcılara o zaman bu durum çünkü kitap da yazmıyor. Biz avcıyız biz sağlık için spor yapmıyoruz tabiki de bizimde etik değerlerimiz var yavru yapacağı dönemde hayvanların neslini kurutmayalım yada nesli azalan ırkları koruyalım ama göçmen kuş avrupadan hatta rusyadan vurula vurula geliyor burdan afrikaya gidiyor sonra geri dönüyor. Bunu nasıl limitlendirebilirsin nasıl hangi gün geçeceğini yada yağmurla konacağını kestirebilirde kotalandırıp günlere ayırabilirsin. Bu avcılığın ruhuna ihanettir ya avcılığı yasaklasınlar yada doğal hayatı koruyoruz ayağına bizleri bohçacı diye katagorize etmesinler.Bu yıl gümede serbest oldu hadi bakalım gece bitane ormancı göreyim çeltik tarlalarında.Bende kitap yazıcam yakında avcılığa nasıl ihanet edilir olucak adıda. Bunu avcılığa değer vermeyen insanlar yapsa gene içim yanmıycak bide avcı olan arkadaşlardan destek geldimi dayanamıyorum lütfen paylaşımlarınızda avcılığa kurulan tuzaklara uyanık olalım.<
    Yerli hayvanları Tavsanı Kekliği artık herkes biliyor süneyle mücadele adı altında uçaklardan atılan ilaçlarla neslinin kurutulduğunu. Ve biz tavsan keklik vurduğumuz için bunları takip ediyoruz çakal tilki yılan böcek kurbağa fare hepsi hatta tarla kuşları hepsi toptan ölüyor bu ilaçlamalarla. Yoksa keklik vura vura bitermi. Hele tavşan.Yapmayın arkadaslar avcılığa zarar verdirtmeyelim selamlar.
    Haklısınız Gürsel bey. Adım Orhan yalnız kitabı sırf paylaşım olsun diye attım. Saygılar.
    Orhan bey saygılar biliyorum kitabi paylaşım yapmak bizleri bilgilendirmek amaciyla yayınladığınızı benim esas tepkim Orman bakanı olan kişinin olayın ruhundan habersiz oluşu zaten.

Administrator Ahmet Özalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K.Tarihi
    Apr 2017
    Hey gidi günler, nereden nereye...

- 75 -
    Barut ve mevadı infilâkiye, fişek ve av malzemesi ve av saçması inhisarlarını iş*letmek üzere Maliye vekâleti 1931 senesi bütçesine 400 000 liranın tahsisatı fevkalâdeolarak vazına dair kanun(Resmî Gazete ile veşir ve ilânı: 12/1/1932 - Sayı : 2000 )No. Kabul tarihi1927 7 - I - 1932

BİRİNCİ MADDE — 28 teşrinisani 1341 tarih ve 672 numaralı kanunun 2 incimaddesile verilen mezuniyete müsteniden barut ve mevadı infilâkiye, fişek ve avmalzemesi ve av saçması inhisarlarının bir idarei muvakkate ile tedviri için 1931senesi maliye bütçesinde yeniden açılan 231 inci fasla 400 000 lira tahsisatı fevkalâdevazedilmiştir.

İKİNCİ MADDE — Birinci maddede yazılı tahsisata istinaden idarei muvakkateceirat ve masraf suretile alınacak mebaliğ mezkûr idarece mütedavil sermayeolarak istimal olunur. Malî sene nihayetine kadar bilûmum idare ve ücret ve masraflarıda mütedavil sermayeden mahsup edilir.

ÜÇÜNCÜ MADDE — Bu kanun neşri tarihinden muteberdir.

DÖRDÜNCÜ MADDE — Bu kanunun hükmünü icraya Maliye, Gümrük veinhisarlar vekilleri memurdur.10 kânunusani 1932
    "Daim cenge hazır ol; istersen sulh-ü salah"

Ahmet Özalp, 1952 ANKARA
    Beretta 1301 T

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)